Våra medarbetare


Här hittar du kontaktuppgifter till medarbetare på LP-riks. Vi sitter utspridda i landet, men huvudkontoret finns i Alvik, Stockholm.

Utöver rikskontorets anställda finns många medarbetare inom LP. Vill du komma i kontakt med någon på din hemort, så sök på närmsta LP-kontakt.

Semias Schenberg

Semias Schenberg

Verksamhetsledare
Regionledare Dalsland, Västergötland, Halland

076-536 25 19
semias.schenberg@lp-verksamheten.se

Johanna Berger

Johanna Berger

Vårdchef och biträdande verksamhetsledare

08-619 25 16, 076-495 27 32
johanna.berger@lp-verksamheten.se

Börje Dahlkvist

Börje Dahlkvist

Avdelningschef insamling, kommunikation, event o församlingskontakter.
Regionledare Härjedalen, Jämtland, Medelpad, Ångermanland

08-619 25 15, 076-536 25 15
borje.dahlkvist@lp-verksamheten.se

Nina Eriksson

Nina Eriksson

Avdelningschef LP-kvinna, LP-Grow, utbildning o barnstöd.

08-619 25 13, 076-536 25 13
nina.eriksson@lp-verksamheten.se

Lili-Ann Karppinen

Lili-Ann Karppinen

Regionledare Stockholm, Uppland, Gotland / Verksamhetsutvecklare / Evangelist

070-773 37 62
liliann.karppinen@lp-verksamheten.se

Marielle Larsson

Marielle Larsson

LP-Grow & SPIK Ungdomscoach, Barnstöd

076-766 14 98
marielle.larsson@lp-verksamheten.se

Robert Eklund

Robert Eklund

Insamling & Kommunikation

08-619 25 17
robert.eklund@lp-verksamheten.se

Berit Björkman

Berit Björkman

Ekonomiansvarig, Lönehandläggare
75% tjänst

08-608 96 39
berit.bjorkman@lp-verksamheten.se

Hanna Jankowiak

Hanna Jankowiak

Ekonomi, leverantörsreskontra

08-608 96 46
hanna.jankowiak@pingst.se

Marianne Andersson

Marianne Andersson

Utbildningssamordnare, LP-barnstöd

08-619 25 18, 076-536 25 18
marianne@lp-verksamheten.se

Greger Björklund

Greger Björklund

Regionledare Västerbotten, Norrbotten och Lappland

070-245 09 91
greger.bjorklund@lp-verksamheten.se

Michael Nyborg

Michael Nyborg

Verksamhetsutvecklare Syd, Regionledare i Skåne, Blekinge

073-081 70 36
michael.nyborg@lp-verksamheten.se

Ulrika Wadskog

Ulrika Wadskog

Regionledare i Småland

072-020 71 83
ulrika.wadskog@pingstjonkoping.se

Peter (Peppe) Eriksson

Peter (Peppe) Eriksson

Regionledare Värmland, Närke, Västmanland, Dalarna, Hälsingland, Gästrikland

076-100 15 06
petererik313@gmail.com

Maria Nyman

Maria Nyman

Regionledare Östergötlands, Sörmlands län

070-258 93 10
maria.nyman@pingstlinkoping.se