Våra medarbetare


Här hittar du kontaktuppgifter till medarbetare på LP-riks. Vi sitter utspridda i landet, men huvudkontoret finns i Alvik, Stockholm.

Utöver rikskontorets anställda finns många medarbetare inom LP. Vill du komma i kontakt med någon på din hemort, så sök på närmsta LP-kontakt.

Hans Wikström

Hans Wikström

Verksamhetsledare

08-619 25 19, 073-6541450
hans.wikstrom@lp-verksamheten.se

Börje Dahlkvist

Börje Dahlkvist

Biträdande verksamhetsledare

08-619 25 15, 076-5362515
borje.dahlkvist@lp-verksamheten.se

Robert Eklund

Robert Eklund

Insamlingsansvarig & Kommunikation

08-619 25 17
robert.eklund@lp-verksamheten.se

Marianne Andersson

Marianne Andersson

Utbildningssamordnare, LP-barnstöd

08-619 25 18, 076-536 25 18
marianne@lp-verksamheten.se

Berit Björkman

Berit Björkman

Ekonomiansvarig
75% tjänst

08-608 96 39
berit.bjorkman@lp-verksamheten.se

Britt-Marie  Berggren

Britt-Marie Berggren

HR-ansvarig

0476-715 30
britt-marie@lp-verksamheten.se

Gunnar Sjöberg

Gunnar Sjöberg

Regionssamordnare Skåne, Blekinge, Halland, samt fängelsekontakt

0705-29 12 81
gunnar.sjoberg@lp-verksamheten.se

Greger Björklund

Greger Björklund

Regionssamordnare Norrbotten

070-24 50 991
greger.bjorklund@lp-verksamheten.se

Carina Nyman

Carina Nyman

LP-musiken, event och mötesbesök

070-604 79 48
carina@lp-verksamheten.se

Nina Eriksson

Nina Eriksson

Föreståndare, Deborahuset

072-554 33 53
nina.eriksson@lp-verksamheten.se

Håkan Axéll

Håkan Axéll

Ansvarig för LP-ung

070-6577017
hakan@lp-verksamheten.se

Michael Nyborg

Michael Nyborg

Regionsamordnare Småland och Östergötland

073-0817036
michael.nyborg@lp-verksamheten.se

Jukka Mäkikangas

Jukka Mäkikangas

Regionssamordnare Västra Götaland, LP-musiken

070 681 27 72
jukka@boras.pingst.se

Hanna Jankowiak

Hanna Jankowiak

Ekonomi, leverantörsreskontra

08-6089646
hanna.jankowiak@pingst.se

Emelie Eriksson

Emelie Eriksson

Kommunikationsansvarig
föräldraledig


emelie@lp-verksamheten.se