Våra medarbetare

Semias Schenberg

Verksamhetsledare
Regionledare Dalsland, Västergötland, Halland

Johanna Berger

Vårdchef och biträdande verksamhetsledare


johanna.berger@lp-verksamheten.se

Börje Dahlkvist

Avdelningschef insamling, kommunikation, event o församlingskontakter.
Regionledare Härjedalen, Jämtland, Medelpad, Ångermanland

08-619 25 15, 076-536 25 15

borje.dahlkvist@lp-verksamheten.se

Nina Eriksson

Avdelningschef LP-kvinna, LP-Grow, utbildning o barnstöd.

08-619 25 13, 076-536 25 13

nina.eriksson@lp-verksamheten.se

Lili-Ann Karppinen

Regionledare Stockholm, Uppland, Gotland / Verksamhetsutvecklare / Evangelist “GåutNu”

070-7733762
liliann.karppinen@lp-verksamheten.se

Marielle Larsson

LP-Grow & SPIK Ungdomscoach, Barnstöd

076-7661498
marielle.larsson@lp-verksamheten.se

Robert Eklund

Kommunikatör, Fundraising, Dataskyddsombud (DSO)

08-619 25 17

robert.eklund@lp-verksamheten.se

Berit Björkman

Ekonomiansvarig, Lönehandläggare
90% tjänst

08-608 96 39
berit.bjorkman@lp-verksamheten.se

Hanna Jankowiak

Ekonomi, leverantörsreskontra

08-6089646

hanna.jankowiak@pingst.se

Marianne Andersson

Utbildningssamordnare, LP-barnstöd

08-619 25 18, 076-536 25 18
marianne@lp-verksamheten.se

Greger Björklund

Regionledare Västerbotten, Norrbotten och Lappland

070-24 50 991

greger.bjorklund@lp-verksamheten.se

Michael Nyborg

Verksamhetsutvecklare Syd, Regionledare Östergötland, Sörmland

073-0817036

michael.nyborg@lp-verksamheten.se

Ulrika Wadskog

Regionledare Småland

072-0207183

ulrika.wadskog@pingstjonkoping.se

Peter (Peppe) Eriksson

Regionledare Värmland, Närke, Västmanland, Dalarna, Hälsingland, Gästrikland

076-1001506
petererik313@gmail.com

Maria Nyman

070-2589310
maria.nyman@pingstlinkoping.se

Gunnar SJÖBERG

Regionledare Skåne o Blekinge

070 – 529 12 81
gunnar51sjoberg@gmail.com